Кошик
769 відгуків

Зараз у компанії неробочий час. Замовлення та повідомлення будуть оброблені з 09:00 найближчого робочого дня (завтра, 04.10).

+380 (98) 418-88-51
+380 (99) 418-88-51
+380 (63) 418-88-51
вул.Балкiвська 120/2, БЦ "Планета", Одеса, Україна
Интернет магазин

Збій в роботі мереж Facebook - що все-таки сталося і хто винен?

Компанія Facebook попросила вибачення за збій в роботі своїх соцмереж у всьому світі. У понеділок ввечері основна соцмережа компанії відключилася на кілька годин.

Соцмережа "Instagram" і месенджер WhatsApp, які теж належать Facebook, припинили роботу разом з її основною соцмережею.

У чому була проблема?

Якщо просто - системи компанії припинили "спілкуватися" з іншим широким інтернетом.

Це як ніби хтось вирвав кабелі з усіх дата-центрів одночасно, і від'єднав системи від інтернету, пояснюють в компанії Cloudflare, яка спеціалізується на мережевій інфраструктурі.Пояснення компанії Facebook було більш технічних.

"Зміна конфігурації на основних роутерах, які координують обмін трафіком між дата-центрами, стало причиною припинення у цьому обміні, - заявили в компанії. - Це, в свою чергу, призвело до ефекту каскаду, який став причиною припинення роботи сервісів".

Що це означає?

Інтернет поділено на сотні тисяч підмереж. У великих компаній, таких як Facebook, є свої великі мережі - вони називаються автономними системами.

Коли ви заходите на Фейсбук" (або "Instagram" або WhatsApp), ваш комп'ютер з'єднується з його мережею з допомогою так званого протоколу прикордонного шлюзу (BGP) - його можна назвати своєрідною поштовою службою інтернету.

Щоб провести користувача на сторінку, на яку він хоче потрапити, цей протокол окреслює всі можливі маршрути інформації і вибирає оптимальний.

У понеділок сервера Facebook перестали надавати інформацію, необхідну для роботи протоколу.

Це означає, що користувачі втратили зв'язок з системами Facebook, а значить і "Instagram" і WhatsApp.

Підпис до відео,

Колишня співробітниця Facebook про правила роботи компанії

Чому цього дозволили відбутися?

Близько 16:45 за Лондоном (18:45 за московським часом) почали з'являтися повідомлення про те, що соцмережі компанії Facebook припинили роботу.

Спочатку інтернет відреагував звичайними жартами, а не впав "Твіттер" почав іронізувати над конкурентами.

Однак незабаром стало ясно, що ситуація серйозна - з Каліфорнії почали приходити повідомлення про хаос в головному офісі Facebook.

Кореспондент New York Times Шира Френкель сказала Бі-бі-сі, що рішення проблеми зайняло стільки часу тому що люди, що намагалися зрозуміти, в чому проблема, фізично не могли потрапити в будівлю.

Зросло навантаження на інші соцмережі і сервіси - неактивні користувачі обговорювали, що сталося, і шукали альтернативу впало соцмереж.

Ми досі точно не знаємо, з-за чого обрушилися комунікації Facebook - був це баг або чиясь помилка. Проте вже цвітуть теорії змови. Одна з них - саботаж, вчинений кимось всередині компанії.

Скільки втрачено?

Для самої компанії Facebook найсерйознішим наслідком збою падіння її акцій і прибутку. На платформах більше шести годин не розміщувалася реклама.

Деякі аналітики вважають, що збій обійшовся Facebook більш ніж у шість млрд. доларів. Її акції впали більш ніж на 5%.

Сьогоднішній день теж може принести компанії проблеми. Перед Сенатом США постане інсайдер, відповідальний за велику витоку внутрішніх документів компанії.

Проблеми у Facebook є і з питань регуляторної точки зору. З витоку очевидно, що для цієї компанії прибуток важливіше співробітників.

До того ж на Facebook вже звернули увагу регулятори в різних країнах світу. Вони вважають, що компанія, можливо, занадто велика, щоб ефективно протидіяти таким викликам, як дезінформація, збудження ненависті і спроби заволодіти особистою інформацією користувачів.

Разумеется, в работе соцсети и раньше случались сбои, но как правило их устраняли примерно через час.

Сбои происходят не только по вине крупных соцсетевых фирм, но и зачастую из-за просчетов компаний сетевой инфраструктуры, таких как Cloudflare и Fastly. Это показывает, что проблемы с ключевой инфраструктурой в одной части планеты могут коснуться пользователей по всему миру.

И это снова приводит нас к вопросу - должен ли интернет принадлежать нескольким небольшим компаниям?

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner