Кошик
599 відгуків

Зараз у компанії неробочий час. Замовлення та повідомлення будуть оброблені з 09:00 найближчого робочого дня (завтра, 17.06).

+380 (98) 418-88-51
+380 (99) 418-88-51
+380 (63) 418-88-51
вул.Балкiвська 120/2, БЦ "Планета", Одеса, Україна
Интернет магазин

Промінь лазерного світла забезпечив енергію, необхідну для роботи мобільної станції 5G-звязку

Промінь лазерного світла забезпечив енергію, необхідну для роботи мобільної станції 5G-звязку

Але, на жаль, всі з існуючих зараз подібних систем вельми і вельми обмежені по дальності дії. Велику дальність дії можуть забезпечити оптичні системи передачі, в яких носієм енергії є промінь лазерного світла, проте, як правило, такі системи також мають серйозні обмеження, на цей раз за кількістю переданої ними енергії. Але нещодавно фахівці компаній Ericsson і PowerLight Technologies продемонстрували свій варіант технології оптичної передачі, потужності якої вистачило для приведення в дію мобільної станції 5G-звязку.

Система, яка розроблялася компанією PowerLight протягом майже двох років, складається з передавача і приймача енергії, які можуть бути рознесені на відстань до кількох тисяч метрів. На стороні передавача знаходиться лазер або безліч лазерів, які перетворюють електричну енергію в енергію фотонів когерентного випромінювання. Промінь лазерного світла з високою точністю наводиться на приймач, у якому встановлено високоефективний фотоелектричний елемент, що виробляє зворотне перетворення енергії фотонів в електричну енергію.

Безсумнівно, промінь невидимого світла високої інтенсивності, що поширюється по відкритому спільного простору, являє собою джерело підвищеної небезпеки. Тому розробники системи передбачили у ній ряд заходів безпеки. З боку передавача промінь світла оточений швидкодіючими камерами з високим дозволом і іншими датчиками, які здатні помітити навіть невелику птицю на відносно великій відстані. Більш того, промінь лазера, що несе основне кількість енергії, оточується променями "охоронних" низькоенергетичних лазерів, що не представляють загрози для живих істот. І при перериванні будь-якого з охоронних променів спрацьовує швидкодіюча захист.

При виявленні об'єкта, траєкторія якого перетинає промінь лазерного світла, лазер відключається на час, исчисляющееся мілісекундами і десятками мілісекунд. Цього часу цілком достатньо для того, щоб птах, наприклад, встигла перетнути небезпечну область. А наявність конденсаторів і додаткового акумулятора на стороні одержувача робить такі переривання у постачанні енергії практично непомітними для споживача.

Під час перших випробувань система PowerLight приводила в дію мобільну станцію 5G-звязку компанії Ericsson, у якій відсутній будь-який інший джерело енергії. Система забезпечила передачу 480 Вт потужності на відстань 300 метрів. Але у системи є потенціал для забезпечення передачі 1000 Вт на відстань більше кілометра, що і буде перевірено під час наступних випробувань.

Така комбінація оптичної системи бездротової передачі енергії та мобільної станції стільникового зв'язку дозволить швидке розгортання і забезпечення покриття в районах стихійних лих, техногенних катастроф та інших місцях, у яких комунікаційна інфраструктура була зруйнована в силу яких-небудь причин. А оптичні технології компаній типу PowerLight і Emrod може окремо використовуватися для зарядки електричних автомобілів, причому прямо під час руху, в космічних місіях і в багатьох інших областях.
 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner