Кошик
599 відгуків

Зараз у компанії неробочий час. Замовлення та повідомлення будуть оброблені з 09:00 найближчого робочого дня (завтра, 17.06).

+380 (98) 418-88-51
+380 (99) 418-88-51
+380 (63) 418-88-51
вул.Балкiвська 120/2, БЦ "Планета", Одеса, Україна
Интернет магазин

Новий лазерний метод дозволяє записати 500 Тб даних на скляний носій, розміром з CD/DVD диск

Новий лазерний метод дозволяє записати 500 Тб даних на скляний носій, розміром з CD/DVD диск

Ці крихітні наноструктури, в свою чергу, можуть використовуватися в технологіях довготривалого пятимерного (5D) оптичного зберігання даних, щільність зберігання даних яких в 10 тисяч разів перевищує щільність зберігання на оптичних дисках стандарту Blu-Ray.

Кожна із створюваних в кварцовому склі наноструктур володіє двома оптичними параметрами, крім трьох параметрів її просторового розташування. Таким чином, цей просторовий піксель, воксель (voxel), може містити в собі відразу два біти інформації. Зараз швидкість запису інформації приблизно відповідає значенню 1 мільйона вокселей в секунду, що еквівалентно 230 кілобайт інформації в секунду.

Для того, щоб досягти такої високої щільності запису інформації, в існуючих технологіях 5D-запису інформації використовують фемтосекундные лазери, здатні генерувати дуже короткі імпульси світла, що рухаються з великою частотою. Параметри світу цього лазера підбираються так, що створюють імпульси в кристалі кварцового скла дефект, подібну наночешуйке структуру, розміром 500 на 50 нанометрів.

Замість того, щоб використовувати фемтосекундный лазер для безпосереднього створення дефектів в кварцовому склі, британські дослідники використовували одне з оптичних явищ, за допомогою яких наночешуйчатые структури створюються за допомогою декількох слабких імпульсів світла. При такому підході також мінімізується теплове пошкодження матеріалу, що характерно для інших технологій, що використовують один потужний лазерний імпульс.

Створювані новим методом наноструктури в кварцовому склі мають анізотропну структуру, що викликає подвійне заломлення проходять через неї променів світла. Кожен окремий вид заломлення є носієм одного або навіть двох біт інформації.

За допомогою нового методу дослідникам вдалося записати 5 гігабайт текстової інформації на носій із кварцового скла. При цьому, кожен воксель містив по чотири біта інформації, але точність зчитування, при цьому, була дорівнює 100 відсоткам. Отримане значення щільності запису інформації дозволить записати на цей же носій 500 терабайт даних за умови його заповнення, а модернізація системи запису дозволить вести запис в декілька паралельних потоків, що дозволить заповнити весь носій повністю приблизно за 60 діб.

В настоящее время исследователи работают над увеличением скорости записи их метода, что позволит переместить этот метод из лабораторного поля в поле практического применения. И параллельно с этим также ведутся разработки более быстрых методов считывания информации.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner